Podręczniki dla klas I
Podręczniki dla klas II
Podręczniki dla klas III
Podręczniki dla klas IV
Podręczniki dla klas V
Podręczniki dla klas VI
Podręczniki dla klas VII
Podręczniki dla klas VIII
Podręczniki dla klas I
Podręczniki dla klas II
Podręczniki dla klas III
Podręczniki dla klas IV
Podręczniki dla klas V
Podręczniki dla klas VI
Podręczniki dla klas VII
Podręczniki dla klas VIII
Zapraszamy Państwa do obejrzenia prezentacji multimedialnych z podsumowania roku szkolnego 2023/2024.
Laboratoria Przyszłości - działania w II semestrze roku szkolnego 2023/2024. Zajęcia w nowej pracowni „Laboratoria Przyszłości” odbywały się podczas lekcji informatyki i zajęć rozwijających kreatywność i aktywność. Podczas zajęć korzystaliśmy z: drukarki 3D, sprzętu fotograficznego, zestawów Lego Education, programowalnych robotów i mikrorobotów z wyposażenia pracowni Laboratorium Przyszłości. Narzędzia te pozwalały ćwiczyć umiejętność rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczyła wytrwałości i samodzielnego myślenia. Uczniowie z młodszych klas mogli zbudować samodzielnie roboty i wykonać zaplanowane zadania z użyciem swoich postaci z klocków. Uczniowie klas starszych skupili się na tworzeniu modeli z klocków LEGO Spike i Mindstorms. Następnie z pomocą intuicyjnego oprogramowania, tworzyli algorytmy wprowadzające w ruch roboty. W tym semestrze skupiliśmy się również na projektowaniu modeli 3D, uczniowie samodzielnie tworzyli projekty w programie Tinkercad, a następnie przesyłali do drukarki 3D. Poznali także zasady obsługi drukarki, dowiedzieli się w jaki sposób wymienić filament i wykonać kalibrację drukarki.
Zajęcia prowadzone były przez p. Anetę Podgórniak oraz p. Jacka Wnętrzaka.
W tym roku szkolnym powstały 4 kolejne zdjęcia- okładki do książek.
W nawiązaniu do Narodowego Czytania powstały dwie okładki do powieści Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. Tutaj w rolę bohaterów książki wcielili uczniowie z kl. 7a i z kl.8a. Do dwóch kolejnych zdjęć pozowali uczniowie kl.4a, tworząc okładki do Baśni wybranych braci Grimm . Kolekcję zdjęć , które powstały w ramach realizacji projektu Książka w obiektywie można obejrzeć na dolnym korytarzu naszej szkoły . Nowe fotografie wzbogacą zbiór we wrześniu 2024r.
Realizator projektu- p. Małgorzata Mazurek
Wakacyjne Podsumowanie Programu "Native Speaker w każdej szkole"! ☀️📚 Z ogromną satysfakcją informujemy, że jesteśmy po pierwszych lekcjach niezwykłego programu "Native Speaker w każdej szkole" realizowanego we współpracy z Tutlo - szkołą angielskiego online! 🚀🌍 Cieszymy się, że nasza szkoła jest częścią tego innowacyjnego programu, umożliwiając naszym uczniom regularny kontakt z native speakerem podczas zajęć z angielskiego. To nie tylko wyjątkowa szansa na doskonalenie umiejętności ęzykowych, ale także krok w kierunku pokonywania barier językowych i urozmaicania procesu nauki. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i zachęcamy do zapisania dzieci. Zbliżające się wakacje to doskonała okazja, aby skorzystać z tego co oferuję Tutlo i być przygotowanym na nowy rok szkolny.
Odbierz dostęp:
https://tutlo.com/pl/angielski-dla-dzieci/szkoly-dostep/?szkola=Szko%C5%82a%20P
odstawowa%20im.%20Miko%C5%82aja%20Reja%20w%20Rejowcu%20Fabrycznym
Trzymamy kciuki za dalszy rozwój naszych uczniów i życzymy udanych wakacji!
🌟DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!🌟
#PodsumowanieProgramu #NativeSpeaker #Tutlo #RozwójJęzykowy
#NowoczesnaEdukacja #SukcesNaszychUczniów
Uczniowie klasy VI a przystąpili do programu "Native speaker w każdej szkole" który jest realizowany przy udziale szkoły językowej Tutlo. Lekcje w których uczestniczą uczniowie odbywają nie na terenie szkoły, podczas standardowych lekcji języka angielskiego. Jedyna różnica jest taka że podczas lekcji z native speakerem uczniowie oprócz wprowadzenia do lekcji z nauczycielem łączą się online z osobą mówiącą w języku angielskim jako swoim ojczystym języku i rozmawiają z nim na wybrany temat. Uczniowie podczas wprowadzenia do lekcji logują się na platformie szkoły językowej i rozwiązują zadania z wybranego zagadnienia a po rozmowie z native speakerem rozwiązują indywidualnie zadania kończące temat. Do tej pory udało nam się zrealizować 3 lekcje z native speakerem co pozwoliło niektórym uczniom bardziej otworzyć się na rozmowę w języku angielskim a zdecydowanie spróbować czegoś nowego. Uczniowie którzy przystąpili do programu mają teraz 2 miesięczny dostęp do wszystkich materiałów szkoły językowej za darmo. Być może w nowym roku szkolnym ponownie przystąpimy do programu ale tym razem już jako klasa VII...
Osobą realizującą program "Native speaker w każdej szkole" jest p. E. Domańska
Uczniowie klasy IV b wraz z nauczycielem języka angielskiego p. E. Domańską mieli okazję poznać bliżej uczniów z innego kraju nawet nie wyjeżdżając z Polski. Umożliwiła nam to propozycja od zaprzyjaźnionej nauczycielki z Turcji która chciała wymienić się kartkami noworocznymi. Uczniowie klasy IV b własnoręcznie napisali listy o sobie a także dołączyli kartki noworoczne. Radość z otrzymania kartek świąteczno-noworocznych od uczniów z Turcji była tak wielka, że uczniowie z obu stron chętnie przystąpili do kontynuacji pisania. Powstały w ten sposób listy o wymarzonych pokojach a także uczniowie z Turcji dostali od naszych czwartoklasistów kartki pocztowe z Rejowca Fabrycznego.
12 czerwca 2024 r. roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. I-VIII z funkcjonariuszami Policji- Panią dzielnicową asp. sztab. Anetą Skrzypek i mł. asp. Dariuszem Betiukiem. Funkcjonariusze przygotowali dla uczniów prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w okresie wakacji. Prowadzący przypomnieli dzieciom o zagrożeniach czyhających na nie podczas letniego wypoczynku, pobytu w domu bez opieki rodziców, a także o odpowiedzialności osób nieletnich za popełniane czyny karalne. Podczas spotkania funkcjonariusze ostrzegali m.in. przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, omówili zasady bezpiecznego zachowania się w domu, nad wodą, w górach, w gospodarstwie rolnym oraz na drodze Zwrócili również uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze życzyli uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji i przypomnieli, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.
W dniu 11 czerwca 2024 r. przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola odwiedziły naszą szkołę i klasę 3 a. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej oraz bliższe poznanie klasy , do której „starszaki” będą uczęszczać już od września. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte. W sali lekcyjnej z wielkim zainteresowaniem oglądały gazetki ścienne oraz bawiły się w kącikach klasowych. Jedna z uczennic klasy trzeciej- Maja Kasprzak, przeczytała swoim młodszym kolegom i koleżankom bajkę o krasnoludkach. Pokazała w ten sposób, jak pięknie można nauczyć się czytać w klasach I-III. Starszaki usiadły w szkolnej ławce i wspólnie z uczniami klasy 3 a kolorowały kolorowankę. Obejrzały również podręczniki, ćwiczenia, zeszyty i przybory szkolne. Zadawały różne pytania, na które odpowiadała wychowawczyni klasy oraz sami uczniowie. Było to bardzo miłe spotkanie.
Alicja Kosidło
W poniedziałek , 10 czerwca wczesnym rankiem klasy: 3a, 3b, oraz kilkoro uczniów z klas 4a, 4b, 5a pod opieką: p. A.Kosidło, E.Domańskiej, S.Sowy , A.Gepner i M.Maziarczuk wyruszyły spod szkoły na wycieczkę. Celem naszej wyprawy był Kazimierz Dolny. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Kazimierza poprzez przejazd meleksami oraz przejście Korzeniowym Dołem, który uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. Następnie przeszliśmy obok ruin zamku i wspięliśmy się na Górę Trzech Krzyży. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie , historia i warsztaty samodzielnego wypieku Koguta Kazimierskiego w Piekarni Sarzyńskich. Dłuższą chwilę spędziliśmy na Rynku, gdzie pan przewodnik bardzo pięknie opowiadał o architekturze tego miejsca, szczególnie o Kamienicy pod św. Mikołajem i Krzysztofem. Ostatnim punktem wyprawy był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Pogoda była ładna, widoki piękne, a nasze humory wyśmienite.
Michalina Maziarczuk
Uczniowie klas I i II w dniu 3 czerwca wyruszyli na wycieczkę do Janowa Lubelskiego pod opieką swoich wychowawców- p. Ewy Sałek, Agaty Nieściór, Renaty Kolasy i Wioletty Tartakowskiej. Nie obyło się bez przeszkód i z powodu roztargnienia kierowcy busa, wyjechaliśmy z 40 minutowym opóźnieniem. Na szczęście podróż upłynęła nam spokojnie. Celem naszej wyprawy był pobyt i zajęcia w Zoom Natura. Najpierw zwiedziliśmy Laboratoria, gdzie mogliśmy zamienić się w badaczy, obserwatorów, posłuchać ciekawych nagrań, sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, sterować za pomocą światła samolotami. Następnie mieliśmy zajęcia w parku linowym, 1,5 godziny zmęczyło wszystkich. Grymasząc po drodze daleko jeszcze? dotarliśmy na obiad. Smaczny posiłek zregenerował nasze siły i najpierw bawiliśmy się na naukowym placu zabaw, a potem na kreatywnym. Spotkanie z kozami i ich karmienie było dla wielu ciekawym przeżyciem. Na koniec były przepyszne lody i oczywiście zakup pamiątek. W świetnych nastrojach wróciliśmy do domów.
W sobotę 8 czerwca 2024 roku - uczniowie naszej szkoły - zaprezentowali w Starej Kotłowni akademię przygotowaną przez naszą placówkę na obchody 100-lecia Cementowni Rejowiec. Było nam miło gościć Mieszkańców naszego miasteczka z Burmistrzem Miasta Rejowiec Fabryczny – Panem Gabrielem Adamcem, który powitał zebranych na uroczystości. Cyceron kiedyś powiedział: „Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia”. Nasza Cementownia też była świadkiem rozwoju i rozkwitu naszej „Małej Ojczyzny”, a pokolenia jej pracowników budowały nowe miasteczko – Rejowiec Fabryczny, była dla niego „Ojcem i matką”, a wszystko to zaczęło się 100 lat temu i nasza jubilatka - Cementownia „Rejowiec” - świętuje w tym roku stulecie istnienia. Dlatego z radością przybliżyliśmy jej historię w formie montażu słowno-muzycznego
wzbogaconego o występ chóru i zespołu „Unisono” oraz pokaz tańca z wykorzystaniem niebieskich flag. Miło nam było Państwa gościć na akademii i wspólnie cofnąć się do czasów, o których pamiętają już nieliczni, a czego świadkiem są dwa kominy górujące nad miasteczkiem. Dziękujemy także rodzicom uczniów za pomoc w organizacji uroczystości. Uroczystość przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Żanetta Kiermacz-Modras, Małgorzata Mazurek, Ewa Śliwińska, Marek Pukas i Wojciech Modras we współpracy z Dyrektorem placówki Panem Jackiem Wnętrzakiem i Burmistrzem Miasta Rejowiec Fabryczny – Panem Gabrielem Adamcem.
Dnia 7 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na „Kartę rowerową”, który przygotował Pan Wojciech Modras we współpracy z Panem Dyrektorem Jackiem Wnętrzakiem. Uczniowie zaliczyli z wynikiem pozytywnym egzamin teoretyczny i musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze - podczas przejazdu na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu otrzymali pozytywne wyniki i będą mogli cieszyć się z pierwszego w swoim życiu dokumentu uprawniającego do jazdy po drogach publicznych.
Gratulujemy naszym Milusińskim i bezpiecznej jazdy życzymy!
Zapraszamy mieszkańców Rejowca Fabrycznego na uroczystą akademię z okazji 100 - lecia Cementowni Rejowiec.
Z okazji Dnia Dziecka oraz pożegnania pierwszego etapu kształcenia, uczniowie klas trzecich naszej szkoły, uczestniczyli w pikniku w miejscowości Rybie. Byliśmy gośćmi lokalnego Koła Łowieckiego „Sokół” nr 4 w Rejowcu. Korzystaliśmy z przepięknego terenu i budynków w których przebywają prawdziwi myśliwi. Piekliśmy kiełbaski na wielkim grillu, jedliśmy lody oraz watę cukrową, którą robiliśmy przy pomocy pani Ewy Śliwińskiej. „ Walczyliśmy również z piniatą , z której po wielu staraniach wysypały się cukierki. Korzystaliśmy przede wszystkim z uroków natury podczas gier i zabaw sportowych. Promowaliśmy zdrowy styl życia. Dzięki Kołu Łowieckiemu oraz Stowarzyszeniu Semper Fidelis zostały przygotowane również prezenty dla wszystkich uczniów. Zabawa była wspaniała! Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone. Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę! Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Kasprzakowi za pomoc w przygotowaniu naszej imprezy oraz pani Sylwii Wnętrzak, która pomogła nam w zorganizowaniu darmowego przejazdu autokarem na wycieczkę za zgodą pana Burmistrza.
Wychowawczynie: Alicja Kosidło , Michalina Maziarczuk.
I miejsce – Milena Tkaczyk „U siebie”, opiekun Monika Skrzypa, Publiczna Szkoła Podstawowa nr.4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, Maria Wójcicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach
II miejsce – Lena Szerszeń „Natura wokół Nas”, Alan Gałan „Natura naszym wspólnym domem”, opiekun Agnieszka Kotlarska, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym
III miejsce – Adrianna Kowalska „Oblicza natury”, opiekun Iwona Sąsiadek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr.4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie; Wiktor Siomucha „Pomagamy przyrodzie”, opiekun Małgorzata Łobejko,
Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach
Wyróżnienia
Oskar Pawlak „Głos przyrody”, opiekun Małgorzata Łobejko, Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.
Gratulujemy zwycięzcom!
Nagrody, dyplomy i podziękowania zostaną wysłane pocztą
Organizatorki konkursu: Agnieszka Kotlarska, Anna Włodarczyk
Z okazji Dnia Dziecka oraz pożegnania pierwszego etapu kształcenia, uczniowie klas trzecich naszej szkoły, uczestniczyli w pikniku w miejscowości Rybie. Byliśmy gośćmi lokalnego Koła Łowieckiego „Sokół” nr 4 w Rejowcu. Korzystaliśmy z przepięknego terenu i budynków w których przebywają prawdziwi myśliwi. Piekliśmy kiełbaski na wielkim grillu, jedliśmy lody oraz watę cukrową, którą robiliśmy przy pomocy pani Ewy Śliwińskiej. „ Walczyliśmy również z piniatą , z której po wielu staraniach wysypały się cukierki. Korzystaliśmy przede wszystkim z uroków natury podczas gier i zabaw sportowych. Promowaliśmy zdrowy styl życia. Dzięki Kołu Łowieckiemu oraz Stowarzyszeniu Semper Fidelis zostały przygotowane również prezenty dla wszystkich uczniów. Zabawa była wspaniała! Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone. Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę! Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Kasprzakowi za pomoc w
przygotowaniu naszej imprezy oraz pani Sylwii Wnętrzak, która pomogła nam w zorganizowaniu darmowego przejazdu autokarem na wycieczkę za zgodą pana Burmistrza.
Wychowawczynie: Alicja Kosidło , Michalina Maziarczuk.
Informujemy, że dzień 03.06.2024 r. ( poniedziałek ) jest "dniem otwartym" dla Rodziców. Spotkania odbędą się w godzinach 16.30 - 17.30.
Serdecznie zapraszamy.
Powered by aSc EduPage