Informujemy, że dzień 06.11.2023 r. ( poniedziałek ) jest "dniem otwartym" dla Rodziców. Spotkania odbędą się w godzinach 16.30 - 17.30.
Serdecznie zapraszamy.
Informujemy, że dzień 06.11.2023 r. ( poniedziałek ) jest "dniem otwartym" dla Rodziców. Spotkania odbędą się w godzinach 16.30 - 17.30.
Serdecznie zapraszamy.
Informujemy, że dni 02.11.2023 r. oraz 03.11.2023 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tych dniach szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy w godzinach 7:30 - 15:30.
Działania realizowane w ramach projektu " Inkubator pozytywnego rozwoju " we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich.
Ministerstwo Edukacji i Nauki w 2019 roku zapoczątkowało akcję „Szkoła pamięta”, a celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Nasza placówka rokrocznie bierze udział w tym patriotycznym przedsięwzięciu. Dnia 27 października 2023 roku – uczniowie klasy 7 „b” pojechali na cmentarz w
Pawłowie, gdzie uporządkowali groby i zapalili symboliczne znicze na miejscach pochówku osób związanych z naszym miasteczkiem, m.in. odwiedzili grób dyrektora Cementowni Borysa Słowickiego (1906-1960) i jego matki księżniczki Olgi Dowoyno-Sołłohub (1887-1954), a także Ignacego Wojakowskiego – dawnego właściciela dóbr Stajne, zmarłego w 1825 roku i jego córki, posprzątali grób Ludmiły ze Skrzypińskich Słowickiej, która była szwagierką Wiktora Kuttena – jednego z założycieli Cementowni „Firley”. Odnowili też napisy na nagrobku Feliksa Lipeckiego (1890-1924) – lekarza w Cementowni „Firley” i Juliusza Lebel (1883-1924) – kasjera w tejże fabryce. Oddali pamięć Bohaterom Września 1939 roku, zapalając znicz na grobie. W drodze powrotnej, udali się na miejscową „Mogiłę” – jedyny w naszym miasteczku zabytek z okresu I wojny światowej, uporządkowali schody i zgrabili liście. Była to dla nich niecodzienna lekcja historii, przekonali się, że dzieje ojczyste poznajemy nie tylko w tradycyjnej ławce, ale także poprzez możliwość „wyjścia w teren” i chronienia pamięci tych, którzy byli związani z naszą „małą ojczyzną”, a na co dzień się o nich nie pamięta – pora to zmienić. Zaintrygowani ciekawą historią naszych przodków obiecali Akcję w naszej szkole koordynują nauczyciele historii: pani Żanetta Kiermacz-Modras i pan Wojciech Modras.
W październiku uczniowie klas III i IV w ramach realizacji działań wynikających z projektu edukacyjnego pt. „ Przyroda częścią człowieka, człowiek częścią przyrody ” wykonali kolejne działania wynikające z projektu. 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W tym dniu uczniowie klasy III i IV aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzewa. Najpierw uczniowie obejrzeli film o znaczeniu drzew w naszym życiu. Następnie wykonali mapy myślowe, a także plakaty i prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo” . Zwieńczeniem wszystkich działań, było wcześniejsze przygotowanie zielników dendrologicznych i zorganizowanie wystawy. Była to świetna okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami oraz nazwami. Kolejne cele projektu były realizowane w dniu 27 października. W tym dniu trzecioklasiści i czwartoklasiści zostali zaangażowani w działania pt. ,,Kwiatki na rabatki”. Na początku wszyscy zostali zapoznani z metodą sadzenia roślin i pielęgnacją kwiatów i innych roślin. Następnie wraz z opiekunami wzięli udział w akcji sadzenia kwiatów. Posadzono około 100 cebulek tulipanów, żonkili, hiacyntów, szafirków i innych bylin, z których wyrosną rośliny o zróżnicowanych kwiatach i barwach. Dzięki tym działaniom uczniowie pogłębiali swoją wiedzę z zakresu ogrodnictwa, stworzyli doskonały obiekt do wiosennych obserwacji przyrodniczych, a jednocześnie było to świetną okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że posadzone kwiaty podniosą estetykę terenu szkolnego i sprawią, że będzie tam kolorowo i przyjemnie. Mamy nadzieję, że wiosną 2024 roku wszystkie kwiaty bujnie zakwitną.
Michalina Maziarczuk, Alicja Kosidło , Anna Włodarczyk , Agnieszka Gepner, Ewa Domańska
Choć młode pokolenie nie miało okazji żyć w czasie pontyfikatu Jana Pawła II, to jego nauczanie i historię życia poznają w szkole i kościele. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, aby przybliżyć osobę i nauczanie świętego Jana Pawła II, przygotowali montaż słowno - muzyczny, którego głównym tematem było hasło tegorocznego XXIII Dnia Papieskiego "Cywilizacja życia". Jest ono ciągle aktualne w kontekście tego, co się dzieje we współczesnym świecie, w kontekście rodziny, dzieci, młodzieży, ale także w kontekście wojny, która trwa w Ukrainie i Izraelu. Przedstawienie zostało zaprezentowanie społeczności uczniowskiej, jak również w naszym kościele parafialnym.
SKO pod opieką pani Renaty Kolasy i pani Agaty Nieściór działa już w naszej szkole od 11 lat. Opiekunki organizują liczne konkursy, akcje charytatywne, prowadzą zajęcia dla uczniów klas I- III z zakresu małej przedsiębiorczości „Od złotówki do gotówki”, uczą zasad udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim zachęcają do oszczędzania. Działalność naszego SKO można na bieżąco śledzić na blogu: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-rejowiec-fabryczny/ Zachęcamy do aktywnego oglądania naszego Bloga, komentowania działań SKO oraz częstego głosowania na nasz Blog i poszczególne wpisy. Dzięki temu, mamy szansę znaleźć się w gronie najpopularniejszych i najbardziej lubianych blogów w Polsce.
Uczniowie klasy 2a w dniu 17 października wzięli udział w lekcji on-line w ramach realizacji projektu Wirtualne Ppodróże . Podczas tych zajęć odwiedzili las, poznali jego budowę-warstwy lasu oraz mieszkańców. Obejrzeli również ciekawostki o różnych rodzajach lasów na świecie. Nauczyli się rysować liska oraz stworzyli mapę myśli dotyczącą lasu. Na koniec kodowali w sieci kwadratowej, by odgadnąć jakie zwierzęta się tam ukryły. Zajęcia były bardzo ciekawie prowadzone przez Panią Sabinę Piłat. Kolejne zajęcia już wkrótce.
W dniu 18 października uczniowie klasy 1b odwiedzili Oddział Banku PKO BP SA w Rejowcu Fabrycznym. Zajęcia "Po co są pieniądze i jak je oszczędzać?" poprowadził Pan Dyrektor Ryszard Rutkowski oraz Pani Anna Brzuchala. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie mamy nominały monet i banknotów, miały możliwość dokładnego obejrzenia ich, liczenia pieniędzy z użyciem urządzeń liczących, zobaczenia znaków zabezpieczających banknoty. Na zakończenie odbył się krótki konkurs sprawdzający, co dzieci zapamiętały z tych zajęć. Po wspólnym udzielaniu odpowiedzi dzieci w nagrodę otrzymały słodki poczęstunek.
W piątek 20 października 2023 r. odwiedził naszą szkołę Teatr Artconcept z Radomia z przedstawieniem pt. "Koziołek Matołek" na motywach bajki Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie z kl. I-III obejrzeli przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Śledzili przygody Koziołka, który wyruszył w świat szukając drogi do Pacanowa. Koziołek przemierzając świat odwiedził egzotyczne kraje, przebywał na dworze cesarskim, uczył się chińskiego, zaklinał węże, spotkał Indian i przy tym przeżył wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Tytułowy bohater, mimo swojego imienia, podczas wyprawy wykazywał się sprytem i pomysłowością co wprowadzało dzieci w dobry humor. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem czego dowodem był głośny śmiech w komicznych sytuacjach i gromkie brawa dla aktorów. Wykonywały również różne zadania poznając polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dzieci podkuły Koziołka i dołączyły do Klubu Koziołka Matołka otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, z zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat, pozwoliło miło spędzić wspólnie czas. Bajka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu.
Wioletta Tartakowska
11 Listopada 2023 roku świętować będziemy 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV-VIII do udziału w konkursie na najpiękniejszy kotylion niepodległościowy lub kokardę niepodległościową
1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja
w Rejowcu Fabrycznym – uczniów klas IV- VIII.
2. Celem konkursu jest krzewienie postaw patriotycznych oraz szacunku do barw narodowych.
3. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie kotylionu lub kokardy patriotycznej.
4. Technika wykonania pracy jest dowolna, np. włóczka, filc, wstążka, papier, tkanina, itp.
5. Jedną pracę wykonuje tylko jedna osoba.
6. Do każdej pracy należy dołączyć kartkę zawierającą imię i nazwisko oraz klasę wykonawcy.
8. Gotowe prace należy dostarczyć do nauczycieli historii w terminie do 6 listopada 2023 roku.
9. Komisja konkursowa dokona oceny oraz przyzna nagrody rzeczowe, a jej decyzje są ostateczne.
10. Przygotowane kotyliony będą oceniane przez Komisję Konkursową, która weźmie pod uwagę:
- zgodność z tematyką konkursu,
- oryginalność wykonania pracy,
- estetykę,
- wkład pracy.
11. Nagrodami w konkursie będą dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie !
Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Projekt jest realizowany przez Fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG” (strona Fundacji).
SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.
Będziemy rozwijali 7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:
Jakich rezultatów się spodziewamy:
Korzyści z dołączenia do ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo:
Projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).
Koordynatorzy projektu: p. Marta Stefańska, p. Ewa Troć-Maziarz, p. Weronika Zduńczuk, p. Kamila Pilipczuk-Sowińska
Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Projekt jest realizowany przez Fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG” (strona Fundacji).
SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.
Będziemy rozwijali 7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:
Jakich rezultatów się spodziewamy:
Korzyści z dołączenia do ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo:
Projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).
Koordynatorzy projektu: p. Marta Stefańska, p. Ewa Troć-Maziarz, p. Weronika Zduńczuk, p. Kamila Pilipczuk-Sowińska
Nasza szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji. Projekt jest realizowany przez Fundację „DBAM O MÓJ Z@SIĘG” (strona Fundacji).
SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.
Będziemy rozwijali 7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:
Jakich rezultatów się spodziewamy:
Korzyści z dołączenia do ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo:
Projekt „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021, tj. punkt 4 (Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.) oraz punkt 5 (Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).
Koordynatorzy projektu: p. Marta Stefańska, p. Ewa Troć-Maziarz, p. Weronika Zduńczuk, p. Kamila Pilipczuk-Sowińska
W bieżącym roku będziemy realizować zadania programu profilaktycznego „Godzina dla Młodych Głów”, który ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy.
Pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób i zapotrzebowanie osób uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym.
Do udziału w pierwszym pilotażowym roku realizacji programu zgłosiło się 1330 szkół i placówek oświatowych. Program będzie ewaluowany i rozwijany.
W program zaangażowani są chętni nauczyciele – wychowawcy oraz specjaliści. Koordynatorami oraz Liderami - łącznikami między szkołą a inicjatorami zostali: p. Marta Stefańska, p. Kamila Pilipczuk-Sowińska, p. Ewa Troć Maziarz, p. Weronika Zduńczuk
Widząc potrzebę wsparcia naszych podopiecznych szukamy nieustannie różnych rozwiązań. Zaangażowanie się w ten program to kolejny krok do realizacji celu.
Link do programu profilaktycznego:
PROGRAM PROFILAKTYCZNY GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW (unaweza.org)
W dniu 16 października 2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Sala była zapełniona po brzegi uczniami ubranymi w galowe stroje, nauczycielami oraz gośćmi spoza szkoły. Akademia rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Jacka Wnętrzaka, który przedstawił historię tego święta, a także mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. W swoich słowach wyraził wdzięczność i szacunek za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pan Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem Stanisławem Bodysem z okazji 250-lecia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej wręczył nagrody wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły z wyrazami uznania za wkład w wychowanie młodego pokolenia. Następnie głos zabrała Pani Alicja Dorosz, emerytowana Dyrektor naszej szkoły, życząc przede wszystkim zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, powodzenia w życiu osobistym oraz satysfakcji z pracy i dumy z wykonywania wyjątkowego zawodu. Serdeczne życzenia dalszej owocnej pracy z dziećmi i młodzieżą popłynęły również ze strony Pani Agnieszki Błaszczuk Przewodniczącej Rady Rodziców. Następnie uczniowie zaprosili na część artystyczną, którą uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pana Marka Pukasa. Młodzi artyści zaprezentowali krótką inscenizację, w której słowem, pieśnią i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły wręczając im kwiaty. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
Dziękujemy za udział w naszej uroczystości i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Z inicjatywy Polski już po raz siódmy będziemy obchodzili Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To nietypowe święto służy refleksji nad kondycją miejsc, w których mieszkamy, uczymy się i pracujemy. Uświadamia potrzebę docenienia i ochrony otaczających nas przestrzeni. Wspólnie uczcijmy ten wyjątkowy dzień. Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (GDOŚ). Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu będą odbywać się pod hasłem „Doceń lokalność” i są pretekstem do promowania krajobrazów najbliższego regionu. Perłami lokalnych krajobrazów mogą być najdrobniejsze ich elementy, jak pojedyncze drzewa, przydrożne kapliczki czy zdobienia domów. Poznawajmy, chrońmy i odpowiednio kształtujmy naszą okolicę, byśmy czuli się jej integralną częścią.
W naszej szkole zaplanowaliśmy następujące działania:
- „Rejowieckie krajobrazy w jesiennej szacie”- konkurs fotograficzny dla klas IV-VIII, (wykonane 2 fotografie, podpisane imieniem i nazwiskiem należy oddać do 31.10.2023r. do pani Anny Włodarczyk);
- „Jesienny liść” konkurs – projekt dla klas V, termin oddania prac 03.11.2023 r.;
- klasy III i IV posadzą sadzonki dębów w parku miejskim;
- klasy I-II poznają ścieżki dydaktyczne oraz tablice tematyczne w ramach spacerów po parkach miejskich.
Dnia 6.10 gościliśmy w naszej szkole Pana Ryszarda Rutkowskiego- Dyrektora Oddziału Banku PKO BP SA w Rejowcu Fabrycznym, który wręczył dokumenty i legitymacje pierwszym, tegorocznym SKO-wiczom. Jednocześnie przeprowadził pogadankę na temat zalet posiadania własnego konta. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z Opiekunką SKO, która opowiedziała im o żyrafie Lokatce i przygodach z oszczędzaniem Kuby Pieniążka. Najmłodsi- otrzymali malowanki, które ozdobiły korytarz szkolny oraz drobne gadżety SKO. Po spotkaniu kilku uczniów klas 2 i 3 zgłosiło chęć przystąpienia do SKO i otrzymało dokumenty. Czekamy na nowych SKO-wiczów. Pod koniec października odbędą się warsztaty z opracowanego przez nas projektu Od złotówki do gotówki, którego celem jest odkrywanie i rozwijanie zainteresowań z zakresu małej przedsiębiorczości, ekologii i ochrony zdrowia.
Renata Kolasa, Agata Nieściór
Uczniowie klasy 2a przystąpili do realizacji projektu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” opracowanego przez MAC Edukacja. W trakcie realizacji październikowego modułu uczniowie, poprzez tworzenie grupowej notatki, uczą się współpracy, słuchania siebie nawzajem i szanowania zdania rówieśników. Zajęcia są okazją zaciekawienia uczniów i uczennic nie tylko matematyką, ale też budynkiem szkoły i szkołą jako społecznością, na które spojrzą w nowy sposób. Mają one bowiem na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku. Uczniowie po zrealizowaniu zadań w I module potrafią powiedzieć, jak matematyka łączy się ze szkołą i jej funkcjonowaniem; rozumieją, że umiejętności matematyczne (np. określanie daty, korzystanie z zegarków) przydają się w szkole; potrafią korzystać z kalendarza, znają miesiące i dni tygodnia, odczytują i zapisuje daty; odczytują godziny z planu lekcji, wykonują proste obliczenia czasowe; szacują i obliczą liczbę uczniów.
Renata Kolasa
18 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Naszymi gośćmi byli st. asp. Aneta Skrzypek i sierż. Artur Tchórzewski. Uczniowie rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze oraz prawidłowym zachowaniu się w czasie wolnym, podczas zabaw z rówieśnikami. Dodatkowo pani dzielnicowa omówiła z dziećmi zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz jak zachować ostrożność w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami.
Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.
Uczniowie klasy 2a realizują Innowację Nietypowo, ale polegającą na obchodzeniu każdego miesiąca jednego święta nietypowego. W miesiącu październiku był to Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie poznali ciekawostki dotyczące psa i kota oraz dowiedzieli się jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół. Na koniec sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując ciekawe zadania na karcie pracy. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt SKO zorganizowało zbiórkę karmy dla Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt. Dary przynosimy do końca października.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w różnych inicjatywach związanych z ruchem Cittaslow. Na zajęciach rozwijających z historii poznali dzieje tej idei oraz niektóre z miast zaangażowanych w projekt. Wykonali także projekty symbolu tego ruchu, czyli ślimaka „Rejka”. Propozycji było co niemiara - od tradycyjnych rysunków po ślimaki z wykorzystaniem papierowego talerzyka czy z plasteliny i makaronowych muszelek. Oto ich dzieła - zapraszamy do oglądania.
Powered by aSc EduPage